Fabryka

Fabryka, jak i cała siedziba ATEX, jest jedną z najnowocześniejszych tego typu w Europie. Dysponujemy ponad 10 000 m2 przestrzeni produkcyjnej z dalszymi 47 000 m2 przestrzeni pod przyszły rozwój. Powierzchnie socjalno-biurowe, w tym m.in. biura projektowe, zajmują ponad 1800 m2.

Od 2007 roku działamy w oparciu o system ERP/MRP, dzięki czemu zwiększyliśmy efektywność w wielu obszarach, m.in.: w zarządzaniu magazynem, logistyce, produkcji, sprzedaży czy księgowości. To z kolei pozwala nam być jeszcze bardziej konkurencyjnymi i oferować atrakcyjne warunki klientom.

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, w którym maszyny produkcyjne o strategicznym znaczeniu mają mniej niż pięć lat oraz są sterowane za pomocą CNC. Rozbudowany park maszynowy, obsługiwany przez specjalistów z dużym doświadczeniem, pozwala nam działać efektywnie oraz precyzyjnie, co znajduje odzwierciedlenie w liczbach.

Na przestrzeni niespełna dwóch lat wyprodukowaliśmy w ATEX aż 1740 różnych rodzajów produktów w imponującej liczbie 147 114 sztuk, w tym m.in.:

  • 1285 rodzajów rur w liczbie 144 112 sztuk,
  • 292 rodzajów rur izolowanych w liczbie 26 231 sztuk,
  • 316 rodzajów tłumików wydechu w liczbie 32 168 sztuk,

Co ciekawe, aby sprostać wymaganiom klientów zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy około 1100 sztuk przyrządów dedykowanych specjalnie pod ich potrzeby, natomiast do wyprodukowania samych rur zużyliśmy w przeciągu niespełna dwóch lat ponad 200 kilometrów materiałów.

Nowoczesna i przestrzenna fabryka pozwala nam realizować średnio 2000 projektów równocześnie na hali produkcyjnej.

Ponieważ dążymy do perfekcji w każdym detalu, w omawianym okresie przeprowadziliśmy aż 13 264 kontrole międzyoperacyjne, co oznacza, że tak naprawdę każdy proces i etap podlega ścisłej obserwacji i kontroli.

Rozbudowany park maszynowy obsługiwany przez specjalistów z doświadczeniem pozwala nam działać w obszarach niestandardowych, wykonywać prototypy, w tym najbardziej złożone oraz wymagające elementy. Co ważne, każdy prototyp posiada dołączony PPAP na poziomie 3 w standardzie – bez dodatkowej opłaty.

Bardzo istotna jest też korzystna lokalizacja fabryki ATEX – zaledwie 15km od autostrady A4 i 30 minut od lotniska we Wrocławiu.