Tłumiki przemysłowe
SYSTEMY WYDECHOWE
CZĘŚCI DO NACZEP I WYWROTEK

Tłumiki przemysłowe

ATEX produkuje tłumiki różnych kształtach w zależności od miejsca zamocowania, stopnia redukcji hałasu oraz przeznaczenia.

Tłumiki przemysłowe można podzielić na:

Ze względu na zasadę działania:
Tłumiki absorpcyjne, składają się z perforowanej rury, wełny tłumiącej, która otacza rurę centralną. Przepływające przez rurę spaliny przez wykonane w niej otworki mają kontakt z przestrzenią wypełnioną wełną tłumiącą. Wełna tłumiąca w czasie kontaktu ze spalinami tłumi ich drgania na skutek tarcia mechanicznego.

Tłumiki refleksyjne, działają poprzez wielokrotne odbijanie poruszającej się wraz ze spalinami fali dźwiękowej. Utrata energii przy każdym odbiciu powoduje tłumienie fali. Odbicie fali następuje, gdy zmienia się przekrój przewodu prowadzącego spaliny, lub gdy jakiś element stoi na drodze spalin. Tłumik ten składa się z kilku komór i rur, będących rezonatorami, rozmieszczonych szeregowo lub równolegle względem kierunku przepływu spalin.

Tłumiki refleksyjno - absorpcyjne są przykładem tłumików, które tłumią dźwięki w szerokim zakresie częstotliwości. Poruszające się z dużą prędkością spaliny dopływają do tłumika rurą dolotową, gdzie zachodzą procesy tłumienia. Niezależnie od konstrukcji tłumika płaszcz obudowy może składać się z pojedynczej lub podwójnej warstwy blachy. ATEX produkuje tłumiki refleksyjno - absorpcyjne według szczegółowych wytycznych klienta co do zabudowy w przestrzeni oraz parametrów silnika.

Ze względu na moc silnika:

małe do 50 kW
średnie do 200 kW
duże do 500 kW

Średnio w tłumikach przemysłowych uzyskuję się redukcję hałasu na poziomie: 25 dB(a).
ATEX posiada ponad 100 różnych kształtów denek do produkcji tłumików.

Tłumiki przemysłoweTłumiki przemysłoweTłumiki przemysłoweTłumiki przemysłoweTłumiki przemysłoweTłumiki przemysłoweTłumiki przemysłoweTłumiki przemysłowe